Background shape
توضیحات بیشتر

بازی Euro Truck Simulator 2

یک عنوان شبیه ساز هستش که توسط SCS Software برای PC ساخته شده است. همیشه سری بازی های Truck Simulator گیم پلیی عالی داشتن؛ وجود ساخت MOD برای بازی، جاده ها و شهر های زیبا و... این ها همه نکات مثبت بازی بودند. حال SCS Software قصد گرفته است تمام این نکات مثبت را به همراه چندین ایده کاملا تازه و فوقالعاده آن هارا به Euro Truck Simulator 2 انتقال دهند. در ادامه به نقد این شبیه ساز شاهکار خواهیم پرداخت.
در اول بازی شما باید پروفایل خودتون رو بسازید، برای ساخت پروفایل، باید اسم، آواتار راننده و... را انتخاب کنید. بعد از ساخت پروفایل بازی به شما آموزش می دهد که چگونه در جاده های اروپا رانندگی کنید. آموزش هایی از قبیل روشن کردن چراغ پایین و بالا، چگونه تغییر دادن دوربین، استفاده از GPS و کلی چیز دیگر. در بازی World Map وجود دارد که نشان دهنده محل شما، مکانی که باید بار خود را به آنجا ببرید، تمامی کشور های قاره اروپا از جمله آلمان و بریتانیا، شهر ها، پمپ بنزین ها، فروشگاه های ماشین، تعمیر گاه ها و... می باشد در سمت بالای چپ نقشه شما، نشان می دهد که چقدر از اروپا را رانندگی کردید؛ این میزان به سختی تغییر می کند؛ زیرا تمامی شهر ها، کشور ها و جاده ها بی نهایت بزرگ هستند. در بازی شما کمی خسته می شوید، می توانید در پمپ بنزین ها یا شهر ها یا خانه هایی که خریداری کردید استراحت کنید. بعد از رد کردن تمرین، کلی منو برای شما باز می شود که یکی از آن ها منوی انتخاب ماموریت هست. در این منو کلی ماموریت وجود دارد، شما می توانید با اسفتاده از فیلتر پر در آمد ترین ماموریت رو پیدا کنید؛ البته هرچقدر ماموریت مورد نظر شما گرون تر باشد، سخت تر هم هست و هر چه که کمتر باشد، آسان تر هست و همچنین نزدیک تر می باشد.

 

دیگر منو های بازی بخش اسکیل ها، کار هایی که انجام داده اید، محل فروش کامیون، لیست ایمیل ها، بانک و... می باشد. با رفتن هر ماموریت به اندازه کار هایی که در بین جاده انجام دادید به شما پاداش داده می شود. مثلا اگر بار شما 10% ضربه خورده باشد، کمی پول از و XP از آن کم می شود. یکی دیگر از پاداش های انجام دادن ماموریت XP می باشد که شما با بدست آوردن XP لول آپ می شوید و می توانید به بخش اسکیل در منو بروید و یکی از اسکیل هایتان را ارتقا دهید. هرچقدر که شما جلوتر بروید، میزان پاداش ماموریت ها چندین برابر می شود و البته برای رسیدن به لول بعدی، XP بیشتری نیاز دارید و برای ارتقا ماشین خود به پول بیشتری نیاز دارید. در گاراج شما می توانید ماشن خود را ارتقا دهید؛ مثلا به آن چندین چراغ ویا آینه اضافه کنید، می توانید موتور، تایر ها، اگزوز و کی چیز دیگه رو ارتقا دهید، رنگ کامیون خود را تغییر دهدی و... که گفتن آن ها کلی وقت می بره. موقع رانندگی به شما امیلی هایی داده می شود. ایمیل هایی از قبیل دعوت خرید کامیون، جابجا کردن بار یا همان رفتن ماموریت و پیش نهاد بانک. یکی از پیش نهاد های بانک دعوت به دریافت وام از بانک می شود. شما می توانید از بانک مورد نظر بیشتر از 50 هزار یورو وام دریافت کنید و از آن برای ارتقا دادن کامیون یا خرید خانه یا خرید کامیون استفاده کنید. در اول بازی خانه ای به مشا داده می شود که در آن می توانید کامیون های خود را قرار دهید؛ این خانه زاید زیبا نمی باشد؛ شما می توانید در شهر ها خانه ای زیبا خریداری کنید. در بازی بخشی به نام رادیو وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا موسیقی های مورد علاقه خود را در فولدر بازی بریزید و با رادیوی بازی آن هارا موقع رانندگی گوش دهید. همچنین شما می توانید در گاراج آنتن رادیوی خود را ارتقا دهید؛ البته این تاثیر خاصی نداره فقط صرفا جهت زیباتر شدن کامیون شما می شود. یکی دیگر از بخش های مهم بازی وجود GPS هست که با آن می توانید نقشه شهر ها، اخطار هایی که به شما داده می شود، می توانید موقع گیر کردن در جایی یا تمام شدن بنزین تماس برقرار کنید و کلی چیز دیگه. این بازی سعی کرده است طبیعی باشد و می توان گفت در این کار موفق بوده است. یکی از موفقیت های بازی این هستش که شما موقع رانندگی باید مراقب باشید، مثلا اگر در لاین مخال حرکت کنید جریمه می شوید، اگر با سرعت بیشتر از حد مجاز در جاده رانندگی کنید دوربین هایی وجود دارد که از شما عکس می گیرد و 500 یورو جریمه می شوید، اگر از چراغ قرمز رد شوید نزدیک به 250 یورو جریمه خواهید شد، اگر به یک ماشین صدم بزنید، باید پول بسیار زیادی را برای جریمه پرداخت کنید. موقع تاریک شدن هوا شما باید از چراغ استفاده کنید وگرنه ممکن است از جاده خارج شوید ویا ماشین های دیگر شما را نبینند و موجب تصادف بشود. برای سفر کردن از یک کشور به یک کشور دیگر شما می توانید از کشتی استفاده کنید؛ مثلا بریتانیا کهدر یک جزیره قرار دارد، هیچ راهی برای رفتن به اون طرف ندارد و شما با استفاده از کشتی می توانید آن طرف اروپا بروید. خوشبختانه موقع رانندگی شما خسته نمی وشید؛ یکی از دلایل آن گیم پلی بی نهایت زیبای بازی هست که در بالا براتون توضیح دادم.

 

گرافیک بازی نسبت به نسخه های قبلی بی نهایت پیش رفت کرده است. نورپردازی بازی بسیار جالب شده است، مثلا در نسخه قبلی اگر هوا کاملا تاریک بود و هیچ چراغی هم روشن نبود، کمی سطح جاده معلوم بود؛ اما در این نسخه در هوای تاریک شما فقط می توانید با استفاده از نور رانندگی کنید. دیگر تغییرات بازی اضافه شدن ابر ها و همچنین کوه ها که از دور معلوم می باشند هست. طبیعت بازی نسبت به نسخه قبل بسیار زیبا شده است؛ وجود مزرعه های بزرگ، درخت ها، جنگل ها، جاده های زیبا و... باعث شدند که بازی لذت بخش باشد. کیفیت تکسچر ها نسبت به قبل پیش رفت چشم گیری داشته است؛ اگر دقت کرده باشد در نسخه های قبلی جلوی کامیون شما کیفیت بافت ها کمی بد کار شده بودند که هر کسی متوجه این نکته منفی می شد. شهر های بازی بسیار خوب کا شده اند، مثلا در لندن برج های معروف را می توانید از دور ببینید، یا ساختمان ها نسبت به قبل بیشتر شده اند ویا وجود ماشین های بیشتر در شهر ها. در جاده ها ترافیک زیادی وجود ندارد ولی با نزدیک تر شدن به پمپ بنزین و شهر ها کمی ترافیک سنگین تر می شود و نکته کمی طبیعی می باشد. فیزیک بازی تغییر خاصی نکرده است، فقط موقع تصادف با ماشین های دیگر کمی طبیعی تر کار شده است ولی متاسافنه به هیچ عنوان طبیعی نمی باشد. یکی دیگر از نکات منفی گرافیک بازی این است که درختان بسیار بی کیفیت می باشند، همین نکته باعث شده است که کمی طبیعت جاده ها خشک تر شوند. البته تمام درخت های بازی اینطور نیست، بازی دارای چندین نوع درخت می باشد که اکثر آن ها خوب کار شده اند. ولی دو الی چهار  نوع از آن ها که بیشتر ازش استفاده شده، کیفیت نسبتاً بدی دارد. سازنده ها سعی کرده اند جاده رو کمی طبیعی تر کنند، اما نتوانستند به طور کلی موفق باشند. مثلا در یک جا آسفالت کمی زنگ روشن دارد ولی 2 متر اون طرف تر، یک آسفالت کثیف رو مشاده کنید. یکی از نکات مثبت بازی نبود باگ می باشد، می توان گفت برنامه نویسی بازی عالی هستش؛ البته در بازی تعداد خیلیک می باگ وجود دارد. در کل گرافیک بازی تغییر چشم گیری داشته و سازنده ها در این کار تا یه حدی یا می توان گفت 70% موفق بوده اند ولی همانطور که گفتم، چندین نکات منفی در گرافیک وجود دارد که با عرضه کردن پچ ها این مشکلات از بین خواهد رفت.

 

بخش صدا گذاری بازی تغییر زیادی نکرده است، صدای کامیون ها مانند قبل هستند و ماشین های دیگر صدای خاصی ندارند و فقط شما می توانید صدای بوق زدن آن هارا بشنوید نه چیز دیگه ای. با برخورد کردن به هر چیزی صدایی دلخراش به وجود می آید؛ نکته منفی این صدای دلخراش این است که به هر چیزی بخورید فقط همین یک صدا پخش می شود. مثلا اگه به یک ماشین برخورد کنید یک صدا ایجاد می شود، اگر به جدول های جاده برخورد کنید همان صدایی که با ماشین برخورد کردید ایجاد می شود. تغییرات عمده بخش موسیقی و صداگذاری بازی وجود گوش ادن موسیقی های دلخواه هست. همانطور که در اول گفته بودم، شما می توانید با ریختن موسیقی ها در فولدر بازی از طریق رادیو موسیقی های مورد نظر خود را گوش دهید و همچنین می توانید صدای آن را کم و زیاد کنید

 

در آخر اگر عاشق لذت بردن در طبیعت با گیم پلیی زیبا می باشید، ای نبازی به شما پیش نهاد می شود. در کل این بازی نسبت به قبل تغییرات عمده ای کرده است که بسیار موفق بوده است

سخت افزار مورد نیاز

حداقل سخت افزار مورد نیاز:
 

 • OS: Windows 7

 • Processor: Dual core CPU 2.4 GHz

 • Memory: 4 GB RAM

 • Graphics: GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000)

 • Hard Drive: 3 GB available space


             
سخت افزار پیشنهادی ما به شما:
              

 • OS: Windows 7/8.1/10 64-bit

 • Processor: Quad core CPU 3.0 GHz

 • Memory: 6 GB RAM

 • Graphics: GeForce GTX 760-class (2 GB)

 • Hard Drive: 3 GB available space


Minimum Requirements:
OS:
OSX 10.5
Processor:
Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz or AMD FX-6350 @ 3.9 GHz
Memory:
6 GB RAM
Graphics:
NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD R9 270 (2048 MB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
Disk Space:
42 GB available space
Architecture:
Requires a 64-bit processor and OS
API:
DirectX 11
Miscellaneous:
Video Preset: Lowest (720p)
Recommended Requirements:
OS:
OSX 10.5
Processor:
Intel Core i7- 3770 @ 3.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
Memory:
8 GB RAM
Graphics:
NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD R9 280X (3GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
Disk Space:
42 GB available space
Architecture:
Requires a 64-bit processor and OS
API:
DirectX 11
Miscellaneous:
Video Preset: High (1080p)
Euro Truck Simulator 2 | فروشگاه بیت گیمر

قبل از خرید با پشتیبانی سایت هماهمنگ کنید - تحویل بین 1 الی 24 ساعت

57000تومان
قیمت به دلار:19.99$
اطلاعات بازی

 • سیستم عامل: Windows Mac Linux
 • پلتفورم :
تصادفی

نظرتون در مورد این محصول چیه؟


نظرات شما