Background shape
توضیحات بیشتر

 

قلعه ای که ویران شد | نقد و بررسی Stronghold Crusader 2

 

حدود دوازده سال پیش بود که استدیوFirefly  از یکی از دوست داشتنی ترین عناوین استراتژیک رونمایی کرد و به راحتی توانست قلب بسیاری از گیمر ها را به تسخیر خود دربیاورد در ایران نیز باتوجه به عرضه نسخه فارسی و با استفاه از بهترین دوبلور ها،این عنوان توانست به یکی از مهم ترین بازی های استراتژیک برای چندین سال در ایران تبدیل شود. با  نقد و بررسی Stronghold Crusader 2 همراه باشید.

نسخه های متعددی از Stronghold  منتشر شدند که هیچ کدام نتوانستند به موفقیت نسخه Stronghold Crusader  برسند و حتی بازی را به دنیای غول ها و جادوگران بردند!!!

با توجه به موفقیت نسخه اول بازی،استدیو Firefly که وظیفه ساخت نسخه اول را نیز برعهده داشت با یک موتور گرافیکی جدید به نامVision شروع به ساخت نسخه جدید این بازی کرد.

پس از چندین تریلر و نمایش در نمایشگاه های بازی های ویدئویی سراسر دنیا،بالاخره این عنوان در چند روز گذشته منتشر شد.Stronghold Crusader II

سازنده: FireFly Studios

تاریخ انتشار: ۲۳ Sep2014

نسخه اول بازی دارای چند خط داستانی کوتاه بود که قبل از هر ماموریت،روایت تاریخی کوتاهی بیان می شد اما متاسفانه روایت تاریخی دیگر در این سری وجود ندارد و گیمر می تواند چهار مرحله داستانی را همراه با ریچاردشیردل یا صلاح الدین به پایان برساند که هر مرحله سخت تر از مرحله ی قبل است و اگر این بخش را به اتمام نرسانید،چیز خاصی از دست نداده اید.

بخش دیگری که در نسخه اول بازی وجود داشت مبارزه با چند پادشاه بود که هرچه به جلوتر می رفتید بر تعداد پادشاهان افزوده می شد و کار شما سخت تر می شد که این بخش با تغییرات کوچکی  در این نسخه وجود دارد(اما دیگر خبری از مرغ های دوست داشتنی که می توانستید با استفاده از آن ها ماموریت ها را بدون مبارزه رد کنید، نیست!) یکی از بخش های دوست داشتنی نسخه اول،درست کردن جنگ های وسیع و قلعه های مختلف بود که می توانستید جنگ های عظیم را خودتان با استفاده از چند سپاه مختلف به جود بیارید که متاسفانه در این نسخه محو شده است.

نقد و بررسی Stronghold Crusader 2

 

بی شک مهم ترین بخش هر بازی استراتژیک داشتن یک گیمپلی متنوع و سرگرم کننده است که نسخه اول به خوبی توانست این دو فاکتور مهم را فراهم کند اما مهم ترین مشکلات نسخه دوم در همین بخش است؛متاسفانه خبری از بسیاری مکانیزم ها و امکانات نسخه اول نیست و فقط چند تغییر کوچک مثبت داشته است(که وجودشان تاثیری بر روند گیمپلی ندارد.)

دیگری خبری از امکانات رفاهی برای مردم مانند شکنجه گاه ها و مکان های بازی کودکان نیست و این تنها بخش کوچکی از امکانات از بین رفته بازی است! در نسخه اول تنوع برجک ها و دیوار ها می توانست تا حدودی تفاوت میان پادشان مسیحی و مسلمان را نشان دهد(در این نسخه،گیمر باید در ابتدای بازی از بین سبک اسلامی یا مسیحی یک کدام را انتخاب کند و دیگر نمی تواند از قابلیت های دوطرف استفاده کند) قطعا محدود کردن مخاطب در یکی از مهم ترین بخش های بازی،نتیجه ای راضی کننده نخواهد داشت.وضعیت زمانی بدتر می شود که از تعداد دشمنان نسخه اول کاسته شده است(شخصیت هایی مانند اسنیک و پیک و… دیگر وجود ندارند) هرچند که فقط یک شخصیت جدید اضافه شده است!!!

تنها قسمتی از بازی که پیشرفت کرده است،بیش تر شدن کلاس های سربازان است برای مثال سوارکار نیزه دار یا طبیب به کلاس های قبلی اضافه شده اند.

 

با یک آتش ممکن است یک امپراطوری نابود می شود

روند بازی نیز به مانند نسخه اول بر پایه سه اصل:۱- ساخت و ساز ۲- دفاع ۳- حمله  همچنان استوار است و ماهیت اصلی گیمپلی حفظ شده است و اگر نسخه اول را تجربه کرده باشید در مدت زمان کوتاهی می توانید اوضاع را در نسخه دوم کنترل کنید اما اگر مخاطب تازه این قسمت هستید می توانید از بخش آموزشی کوتاه بازی استفاده کنید که تا حدودی روند بازی را برای شما روشن می کند.

گرافیک بازی نیز پسرفت های بسیاری داشته و شاهد بافت های ضعیف و در بعضی مواقع طراحی های بسیار ضعیفی هستیم.

دیگر خبری از آن چهره قدرتمند ریچارد شیردل نیست و چهره جدید این شخصیت دوست داشتنی برای مخاطبان نسخه قبلی مایوس کننده است هرچند که چهره کسانی همچون wolf  تغییرات کمی داشته اند.

 

دیگر خبری از چهره قدرتمند ریچارد شیردل نیست!!!

کافیست نسخه اول بازی که دوازده سال پیش منتشر شده است را با نسخه جدید که با یک موتورگرافیکی جدید ساخته شده است را مقایسه کنید تا ضعف بافت ها و بی حوصلگی در این زمینه بیشتر نمایان شود.

اما یک اتفاق عجیب نبود حیواناتی مانند شیر است که در نسخه قبلی در بعضی نقشه ها قابل مشاهده بود! و فقط  سه نوع حیوان در این نسخه قابل مشاهده است(سگ،اسب و غزال)

البته نباید از باگ های گرافیکی عجیب و غریب بازی مانند کار نکردن کلید راست و چپ موس گذشت و حتی دیگر خبری از صحبت های مردم درباره ی شاه نیست و سازندگان سعی نکرده اند بر روی قسمت ارتباطات میان شاه و مردم و حتی شاهان کار بیشتری انجام بدهند.این موضوع به خوبی نشان می دهد که سازندگان با عجله در حال کار بر روی بازی بوده اند و سعی کردن بازی را در یک زمان مناسب در پاییز منتشر کنند تا در بین جنگ غول های دنیای گیم گرفتار میزان فروش کم نشوند.درمجموع می توان گفت که تجربه نسخه اول بسیار لذت بخش تر از نسخه کنونی است و شما با یک عنوان متوسط روبرو هستید هرچند اگر استدیو سازنده وقت بیشتری را برای این عنوان صرف می کرد می توانست یکی از بهترین عناوین چند سال اخیر را عرضه کند.هرچند که تجربه این نسخه جدید می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند.

دنیای بازی

سخت افزار مورد نیاز

حداقل سخت افزار مورد نیاز:
 

 • OS: Windows XP/Vista/7/8/10 with latest service packs

 • Processor: Intel Core2 Duo 2Ghz or equivalent

 • Memory: 2 GB RAM

 • Graphics: NVIDIA GeForce 8800GT 512MB or AMD Radeon HD 2900XT 512MB or better

 • DirectX: Version 9.0c

 • Network: Broadband Internet connection

 • Storage: 4 GB available space


   
سخت افزار پیشنهادی ما به شما:
    

 • OS: Windows Vista/7/8/10 64-bit with latest service packs

 • Processor: Intel Core i5 or equivalent

 • Memory: 8 GB RAM

 • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 1GB or AMD Radeon HD 5830 1GB or better

 • DirectX: Version 9.0c

 • Network: Broadband Internet connection

 • Storage: 4 GB available space

 • Additional Notes: This is the minimum spec recommended for hosting a multiplayer game.


Minimum Requirements:
OS:
OSX 10.5
Processor:
Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz or AMD FX-6350 @ 3.9 GHz
Memory:
6 GB RAM
Graphics:
NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD R9 270 (2048 MB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
Disk Space:
42 GB available space
Architecture:
Requires a 64-bit processor and OS
API:
DirectX 11
Miscellaneous:
Video Preset: Lowest (720p)
Recommended Requirements:
OS:
OSX 10.5
Processor:
Intel Core i7- 3770 @ 3.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
Memory:
8 GB RAM
Graphics:
NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD R9 280X (3GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
Disk Space:
42 GB available space
Architecture:
Requires a 64-bit processor and OS
API:
DirectX 11
Miscellaneous:
Video Preset: High (1080p)
محصولات مشابه

Stronghold Crusader 2 | فروشگاه بیت گیمر

قبل از خرید با پشتیبانی سایت هماهمنگ کنید - تحویل بین 1 الی 24 ساعت

50000تومان
قیمت به دلار:39.99$
کارت ویزیت
دلتون یه دونه از این کارت های ویزیت می خواد؟
card

این کارت ها اطلاعاتی از وضعیت شما تو دوتا دو نمایش می ده

می تونید داخل شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام از اون برای نمایش به دوستانتون استفاده کنید
یا تو وب سایت های دل خواهتون از این تصویر استفاده کنید
چه طوری می تونم داشته باشم؟
فقط کافیه توی سایت ما ثبت نام کنید و اکانت استیم رو متصل کنید به همین سادگی
اطلاعات بازی

 • سیستم عامل: Windows
 • پلتفورم :
تصادفی

نظرتون در مورد این محصول چیه؟


نظرات شما